Be kategorijos

Ką reikėtų nuveikti sode rugsėjo ir spalio mėnesiais?

Rugsėjis

Auksaspalvio rudens metas: noksta įvairūs vaisiai, tik spėk suktis ir derlių imti. Rugsėjį patartina iškasti duobes naujafall-vegetablesi sodinamiems vaismedžiams. Iki lapų kritimo rauplėmis sergančius vaismedžius nupurškite 4-7 procentų karbamido tirpalu. Jei ketinate dauginti juoduosius serbentus, pasiruoškite sumedėjusių auginių, palaikykite rūsyje ir mėnesio pabaigoje ar spalio pradžioje sodinkite į lysves. Išlaikę per žiemą drėgname smėlyje arba sniege, galite sodinti anksti pavasarį.

Spalis

Fall_Background_with_ApplesSpalio mėnesį vaismedžiai ir uogakrūmiai jau ruošiasi žiemai. Nuskinkite paskutinius žieminius obuolius, kriaušes ir aronijas. Svarbiausi darbai spalį – nupurkšti vaismedžius 7-9 procentų karbamido tirpalu, patręšti organinėmis ir mineralinėmis trąšomis, o sergančius nugenėti, perkasti pomedžius. Lapams nukritus, sodinkite vaisinius medelius, serbentų ir agrastų sodinukus. Sugrėbtus nukritusius lapus sukraukite į kompostokrūvas.Patartina iškasti duobes vaismedžiams, kurie bus sodinami pavasarį. Nepamirškite, kad vienas iš svarbiausių sodo darbų rudenį – medelių  balinimas.  Balinimas rudenį apsaugo medelių kamienus nuo staigių temperatūros pokyčių žiemą, nuo žievės pleišėjimų, be to sunaikinami kenkėjai ir ligų sukėlėjai.

  • Medelius balinkite rudenį, kai sausa ir nėra šalnų.
  • Prieš balinant, ant žemės patieskite polietileno arba audinio atraižą, tada metaliniu šepečiu ar grandikliu švariai nuvalykite žievės atplaišas, kerpes, samanas.
  • Nukritusias atplaišas surinkite ir sudeginkite, kad žiemai įsikūrę kenkėjai nepasklistų po sodą orui atšilus.
  • Tam, kad balinimo skiedinys geriau priliptų prie žievės, galite įmaišyti 2 proc. medžio klijų ar nugriebto pieno. Į kalkių skiedinį taip pat galite įmaišyti molio arba karvės mėšlo. stock-footage-whiten-young-cherry-tree-trunk-in-spring-garden

Medelių balinimui naudojamas 20 proc. šviežiai gesintų kalkių skiedinys su 3 proc. mėlynojo akmenėlio (vario sulfato) priedu. Norint dar geriau apsaugoti medelius, balinimui galima naudoti ir specialius vandens emulsinius dažus. Jie tinka ne tik kamienams baltinti, bet ir žaizdoms gydyti, o taip pat kamienų apsaugai nuo nekrozių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *