Dekoratyviniai augalai, Medžiai

Kava ant jūsų palangės!

Daugumai mūsų rytinis kavos puodelis neatsiejama gyvenimo dalis, mažytis ritualas, kurio metu leidžiame sau atsipūsti ir pailsėti. Pati kava kilusi iš Etiopijos, kur natūraliomis sąlygomis auga Arabinis kavamedis. Gera o-COFFEE-TEA-TASTE-facebookžinia ta, kad Arabinis kavamedis – labiausiai paplitusi kavamedžių  rūšis, gali augti ne tik egzotiškose šalyse, bet ir ant jūsų palangės.

Arabinis kavamedis  jūsų neapvils, jei norite dailaus krūmelio tamsiais žvilgiais lapais banguotais kraštais. Kavamedžio sėklų galima įsigyti specialiose parduotuvėse. Prieš sodinant sėklas reikia pamirkyti drungname vandenyje, vėliau jas sudėti į vazonėlį su durpinga ir minkšta žeme, jiems tinka silpnai rūgštus substratas.  Tai nėra pats reikliausias augalas, tačiau žemė visada turi būti drėgna, o skersvėjai kavamedžiui baisiai nepatinka.

Šiam augalui patinka šviesa, tačiau tiesioginių saulės spindulių reikėtų vengti. Patartina kavamedį kuo daugiau laistyti ir drėkinti, specialistai pataria kartais apipurkšti ir lapus. Tik nepersistenkite šaltuoju metų laiku, nes dažnai laistant, gali nupūti jo šaknys. Pasirūpinkite, kad vasara temperatūra būtų ne aukštesnė kaip 22 laipsniai, o žiemą ne žemesnė nei 10 laipsnių.

Šis egzotiškas augalas gali užaugti net iki dviejų metrų aukščio, todėl jei norite žemesnio, pavasari jį apgenėkite. Persodinti kavamedį  rekomenduojama pavasarį, kas dvejus metus. Turėkite kantrybės, kavamedis pražysta po kelerių metų. Žiedai balti arba kreminės spalvos, iš jų užsimezga vaisiai, kurie kiek panašūs į šermukšnio uogas. Jų viduje, po minkštimu ir rasite kavos pupelių.

 

coffee tree 21111a.jpg.opt270x363o0,0s270x363TreeCoffee

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *