Apželdinimas – Vejos

Kompostas – natūralus tręšimo būdas

Ar suvešės augalai darže, daugiausia priklauso nuo dirvos našumo. Derlinga dirva yra lengva ir puri, joje daugVEGGIESK3_SU_C_^_SUNDAY humuso – tamsiai rudos spalvos, akytos medžiagos, susidarančios yrant augalų liekanoms augalai nuolat sugeria maistingąsias medžiagas, todėl dirvą būtina tinkamai apdoroti.Tam nebūtina naudoti parduotuvėje pirktų trąšų, suteikite šansą tradicinėms priemonėms. Tam puikiai tiks kompostas – visiškai natūralus tręšimo būdas.

Kompostas geriausias tada, kai jį sudaro visus metus kauptos daržovių bei augalų liekanos, visos termiškai apdorotos ar žalios virtuvės ir daržo atliekos (išskyrus mėsos likučius, jie gali privilioti parazitų). Venkite į komposto krūvą mesti nesveikus augalus, o dideles medžių šakas ar gyvatvorių nuopjovas susmulkinkite, pagreitinsite  jų irimą. Idealu, jei komposto krūvą formuosite pusiau virselispavėsingoje vietoje, taip apsaugosite jį nuo išdžiuvimo. Geriausia jei komposto krūvą pradėsite krauti tiesiai ant dirvos, taip sliekai galės pasiekti ją iš apačios. Reikėtų įsidėmėti, kad šlapios žolės nuopjovos ir pūvantys stiebai linkę sulipti, puiki išeitis – sumaišyti juos su sausomis atliekomis.

Dažniausiai komposto krūvos sumaišomos ar suverčiamos du kartus per metus, tai daroma tam, kad oras geriau cirkuliuotų taip paspartindamas puvimo procesą. Anksčiau tai buvo daroma rankomis, tačiau šiandien galima įsigyti
rotacinių plastmasinių dėžių, kurios užtikrina, kad kompostas gerai vėdintųsi. Kompostas bus paruoštas, kai taps tamsiai rudos spalvos, purus ir ims skleisti malonų kvapą.

Kol komposto krūva virs vertingu humusu, gali prireikti dvejų metų. Jei norite paspartinti procesą, į kompostą pilkite augalinį preparatą. Jį naudojant, vasara kompostas supus per šešias savaites, rudenį – per tris, o žiemą per penkis mėnesius.

Augalinis komposto preparatas:

  • 7 šaukšteliai skystos gliukozės.
  • Po vieną šaukštelį džiovintų valerijonų, dilgėlių, ramunėlių, kiaulpienių ir kraujažolių lapų.
  • 1 šaukštelis džiovintų ąžuolų žievių.
  • 450 mililitrų lietaus vandens.

Viską supilkite į plastmasinį butelį ir gerai supurtykite. Suberkite du arbatinius šaukštelius mišinio į lietaus garden_kit-01vandenį ir palaikykite 24 valandas. Komposto krūvoje lazda padarykite penkias skyles ir į jas įpilkite šešis šaukštus preparato, o skyles užberkite smulkia dirva ir ją suslėkite. Šią procedūrą rekomenduojama kartoti kas šešias savaites.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *